انصارالله يمن: فریب دولت بایدن را نخواهیم خورد

پنج شنبه 7 اسفند 1399 - 10:56:28
انصارالله يمن: فریب دولت بایدن را نخواهیم خورد

تهران- الکوثر: عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد یمنی‌ها دولت آمریکا را دشمن خود می‌دانند و فریب آن را نخواهند خورد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، با اشاره به اینکه دولت جدید آمریکا به طور کامل ورود مشتقات نفتی به یمن را ممنوع کرده است، تاکید کرد یمنی‌ها دولت آمریکا را دشمن خود می‌دانند و فریب آن را نخواهند خورد.
 

محمد البخیتی در مصاحبه با این شبکه، آمریکا و متحدانش را به جدی نبودن در برقراری صلح در یمن متهم کرد و گفت: درست است که آمریکا امروز از صلح سخن می‌گوید، اما دیدگاه روشنی در این باره ندارد. آمریکا به عربستان و امارات حق تجاوزگری علیه یمن می‌دهد و می‌خواهد ما را از حق دفاع از خود محروم کند. یعنی دیدگاه آن‌ها مبتنی بر آتش بس یکجانبه از طرف یمن است، در حالی که کشور‌های متجاوز به جنگ علیه یمن ادامه بدهند.

  • جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
     

البخیتی افزود: انصارالله برای صلح آمادگی دارد، اما از واشنگتن و متحدانش می‌خواهیم تا ابتدا حسن نیت خودشان را ثابت و جنگ را متوقف کنند. باید از خودمان بپرسیم، صلح چیست؟ صلح یعنی توقف جنگ از سوی هر دو طرف. یعنی یمن حملاتش به عربستان را متوقف کند و عربستان، امارات، آمریکا و انگلیس هم حملات خودشان علیه یمن را متوقف کنند و به محاصره پایان دهند. این صلحی است که ما می‌فهمیم. اما اگر آمریکا می‌خواهد به خود و متحدانش حق بدهد تا به تجاوزگری علیه یمن ادامه دهند و از ما بخواهند که حملات خودمان را متوقف کنیم یا خودمان را از حق دفاع از خود محروم کنیم، چنین چیزی قابل قبول نیست. این منطق، مستکبران است.
وی خاطر نشان کرد: دولت بایدن ورود مشتقات نفتی به یمن را ممنوع کرد، یعنی در واقع حکم مرگ ملت یمن را صادر کرد. زیرا همه می‌دانند که مشتقات نفتی به شریان حیاتی برای ملت‌ها تبدیل شده است. به ویژه که ملت یمن برای کشاورزی به گازوئیل نیاز دارد، زیرا کشاورزی در یمن متکی به آب‌های زیرزمینی است. اینکه آمریکا نام انصارالله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد، یا آن را حذف کند، برای ما تفاوتی ندارد. فهمیدند که تصمیم شان به سود آمریکا نبود و به همین علت در تصمیم خود در قرار دادن نام انصارالله در فهرست گروه‌های تروریستی بازنگری کرد. چرا در محاسبات خودشان در برابر مقاومت فلسطین بازنگری نمی‌کنند؟ اشغالگران اسرائیلی و آمریکایی در فلسطین، ملت فلسطین را از حق زندگی در سرزمین خودشان محروم می‌کنند؛ بنابراین آن‌ها دروغگو هستند. ترامپ رحم بیشتری داشت و ورود مشتقات نفتی به یمن را به طور کامل ممنوع نکرده بود. ما فریب نمی‌خوریم، زیرا آمریکا دشمن است.
محمد البخیتی گفت: همانطور که فرعون به خود حق می‌داد تا به بنی اسرائیل ظلم کند، اما حق دفاع را برای آن‌ها به رسمیت نمی‌شناخت. منطق آمریکایی‌ها همان منطق فرعون در برابر حضرت موسی (ع) است. ما به مدت چند ماه به صورت یکجانبه، حملات خودمان علیه عربستان را متوقف کردیم، اما آن‌ها به حملات خودشان ادامه دادند.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv

 


پنج شنبه 7 اسفند 1399 - 18:14:16