گام بلند انصارالله به سمت دروازه های مأرب

شنبه 2 اسفند 1399 - 10:14:53
گام بلند انصارالله به سمت دروازه های مأرب

تهران- الکوثر: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به سمت دروازه غربی شهر مأرب و گذرگاه الودیعه با عربستان سعودی پیشروی کردند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، رسانه‌های یمنی از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به سمت دروازه های غربی شهر مأرب و همچنین به سمت گذرگاه «الودیعه» با عربستان سعودی پیشروی کردند.

گذرگاه الودیعه در استان حضرموت (شرق یمن) و استان شروره در جنوب عربستان سعودی، تنها گذرگاه ارتباطی بین دو کشور است که کنترل آن در دست عربستان سعودی است و بیشتر اوقات توسط سعودی ها تعطیل می‌شود.

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله هم شامگاه جمعه تاکید کرد که پیشروی نیروهای مسلح یمن در مأرب ادامه دارد.

او با بیان اینکه فرماندهان ائتلاف متجاوز به یمن در استان مأرب هستند، تأکید کرد  مطمئن است که در این جنگ پیروزی از آن یمنی‌ها خواهد بود.

استان مأرب در مرکز یمن و شرق صنعا، پایتخت این کشور قرار دارد و با توجه به این که مقدار زیادی از نفت و گاز یمن در این استان مرکزی استخراج می‌شود، حائز اهمیت بوده و سقوط مرکز این شهر به دست نیروهای دولت نجات ملی ضربه سختی به دولت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی که مورد حمایت ریاض است، وارد خواهد کرد.

گفته می‌شود با پیشروی‌ نیروهای دولت نجات ملی، ائتلاف سعودی از بیم سقوط این شهر که دروازه شرقی شهر صنعا به شمار می‌رود، نیروهای زیادی به این استان گسیل داشته است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 2 اسفند 1399 - 9:58:22