واکنش انصارالله به اعلام پایان حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی در یمن

شنبه 18 بهمن 1399 - 17:6:58
واکنش انصارالله به اعلام پایان حمایت آمریکا از ائتلاف سعودی در یمن

تهران- الکوثر: عضو شورای سیاسی انصارالله یمن ضمن استقبال از اعلام رئیس جمهوری جدید آمریکا درباره توقف مشارکت در جنگ یمن، نسبت به توقف کامل این حمایت از سوی واشنگتن ابراز تردید کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از سایت المیادین، محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی این جنبش گفت، انصارالله در صورت آمادگی کشورهای عضو ائتلاف عربی، آماده مذاکره است.

وی افزود، اگر دولت آمریکا در کلام خود پیرامون توقف مشارکت واشنگتن در جنگ یمن صادق باشد این به معنای پایان عملی جنگ در یمن است. ممکن است واشنگتن حمایتش را از کشورهای متجاوز کاهش دهد اما کاملا این حمایت را متوقف نمی کند.

البخیتی گفت، یمن در انتظار عمل از سوی دولت آمریکاست نه حرف. جنگ یمن زمانی تمام می شود که همه حملات هوایی متوقف، نیروهای اجنبی از یمن خارج و محاصره برداشته شود.

محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن هم گفت، هر اقدامی که علیه متجاوزان یمن اتخاذ شود، خوب است. نتیجه هرگونه اقدامات علیه متجاوزان باید توقف و لغو محاصره یمن باشد.

جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا روز پنج شنبه از تلاش برای پایان دادن به جنگ در یمن خبر داد. 

وی گفت، از تیم متخصص در امور خاورمیانه خواسته برای توقف جنگ با هدف رساندن کمک های انسانی و آغاز مذاکرات تلاش کنند.

بایدن گفت، باید جنگ یمن متوقف شود. آمریکا تمامی حمایتش از عملیات تهاجمی در یمن را متوقف خواهد کرد. 

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز مدعی شد این کشور کمک به ریاض در جنگ یمن را متوقف کرده اما گفته است که سعودی‌ها همچنان شریک اساسی آمریکا به شمار می‌آیند.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 18 بهمن 1399 - 16:47:32

دسته بندی :