پیوستن بیش از 150 نظامی وابسته به امارات به ارتش یمن

پنج شنبه 9 بهمن 1399 - 16:44:51
پیوستن بیش از 150 نظامی وابسته به امارات به ارتش یمن

تهران- الکوثر: یک فرمانده گردان و 150 نفر از نیرو‌های تحت حمایت امارات در ساحل غربی یمن به نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور پیوستند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، یک فرمانده گردان و 150 نفر از نیرو‌های تحت حمایت امارات در ساحل غربی  با تمام تجهیزات نظامی خود به نیرو‌های دولت نجات ملی یمن پیوستند.

رهبران دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعا امروز چهارشنبه از «یحیی عریک»، فرمانده تیپ ششم نیرو‌های «طارق عفاش» و 150 نفر از این نیرو‌ها استقبال کردند.

عریک ضمن تشکر از رهبران منطقه پنجم نظامی به دلیل تسهیل در روند بازگشت نیرو‌های فریب خورده، از دیگر نیرو‌ها نیز خواست که از فرصت ایجاد شده در پی تصمیم عفو عمومی برای بازگشت به صفوف نیروهای مردمی یمن استفاده کنند.

وی جنگ‌های روزانه در جبهه‌های ساحل غربی بین عناصر مزدور تا حد بمباران جنگنده‌ها که خسارت‌های مالی و نظامی فراوانی بر جای گذاشته را فاش کرد.

«ریاض بلذی»، مسئول نیرو‌های بازگشته به منطقه پنجم نظامی دولت نجات ملی یمن با اشاره به اینکه میزان نیرو‌های انصرافی از صفوف مزدوران افزایش یافته، اعلام کرد: این فرصت هنوز برای کسانی که مایل به بازگشت به وطن هستند، وجود دارد.

بلذی گفت: این بازگشت گامی سالم در جهت اصلاح مسیر است و افراد فریب خورده باید از این فرصت به ویژه پس از بازگشت ایمن همکاران و فرماندهان نظامی آن‌ها به صف میهن و خانواده‌هایشان استفاده کنند.

وی ماه گذشته نیز از جدایی 12 هزار نفر از نیرو‌های حاضر در صفوف دولت مستعفی و ائتلاف متجاوز سعودی و پیوستن آن‌ها به نیرو‌های دولت نجات ملی یمن از ابتدای دسامبر ۲2017 خبر داده بود. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


پنج شنبه 9 بهمن 1399 - 16:10:50