برخی باورهای عجیب مردم کشور های اروپایی

سه شنبه 7 بهمن 1399 - 16:49:0
برخی باورهای عجیب مردم کشور های اروپایی

تهران- الکوثر: باور ها و اعتقادات بی پایه و اساسی در طول تاریخ بشر در فرهنگ کشور های مختلف وجود داشته است که گاهی می توان به آنها خرافات اطلاق کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، از هند به عنوان خرافاتی ترین کشور دنیا یاد می شود اما ما در اینجا قصد داریم به طور اختصاصی به معرفی باورهای عجیب مردم در برخی کشورهای اروپایی بپردازیم.

یونان

یونان در لیست خرافاتی ترین کشور های اروپا، مقام اول را به خود اختصاص داده است. در فرهنگ این کشور خرافات زیادی وجود دارد و تقریبا هر اتفاقی را به یک دلیل غیر منطقی ربط می دهند. به طور مثال مردم یونان اعتقاد دارند که شکستن بشقاب ها نشانه افتادن اتفاق های ناگوار است. همچنین در این کشور جمله معروفی با عنوان «چشم شرور همیشه مراقب شما است» وجود دارد و واضح است که این عبارت نیز ریشه در خرافات دارد. 

فرانسه

فرانسوی ها هم مثل یونانی ها خرافات زیادی را در فرهنگ خود جای داده اند. جالب است بدانید که مردم این کشور معتقدند وارونه شدن نان، نشانه بدیمنی و بدشگونی است و حتی میهمانان نیز در مجالس مهمانی باید به این موضوع توجه داشته باشند. 

ترکیه

کشور ترکیه نیز که بخشی از آن در قاره اروپا واقع شده است، دارای خرافات و باور های عجیب و غریب بسیاری است. جالب است بدانید، در این کشور خرافه عجیبی در مورد آدامس جویدن وجود دارد و مردم این کشور بر این باورند که اگر فردی در شب آدامس بجود، انگار که گوشت بدن مرده را می خورد. 

انگلیس

مردم انگلیس هم درباره برخی مسائل اعتقادات جالبی دارند. مثلا در این کشور اگر کسی به سکسکه بیفتد، نشانه این است که کسی در حال فکر کردن به او می باشد. همچنین مردم انگلیس اعتقاد دارند اگر کسی در صبح اولین روز هر ماه، واژه  خرگوش را به زبان بیاورد، در طول ماه بسیار خوش شانس خواهد بود.

صربستان

در صربستان یک رسم جالب همانند رسم ایرانی ها وجود دارد. مردم صربستان، پشت سر مسافر و یا عزیزی که برای چند روز خانه را ترک می کند، آب می ریزند و به اعتقاد آن ها ریختن آب پشت سر مسافر، به خاطر جاری بودن و روشنایی شگون داشته و باعث می شود فرد سالم به مقصد برسد. 

پرتغال

شاید کشور پرتغال جزء خرافاتی ترین کشورهای اروپا نباشد اما در این کشور نیز خرافات عجیبی وجود دارد. مثلا در فرهنگ این کشور عقب عقب راه رفتن کاری شوم و بد شگون است و هیچکس نباید این کار را انجام دهد چرا که در این صورت شیطان متوجه می شود شما کجا هستید و قصد رفتن به کجا را دارید. 

آلمان

در کشور آلمان خرافه ای درباره نوشیدن آب وجود دارد که ریشه در خرافات یونانی ها دارد. جالب است بدانید، در این کشور اگر فردی به سلامتی کسی آب بنوشد، نه تنها برای اون خوش یمن نبوده، بلکه در واقع برای او آرزوی بد یمنی و مرگ کرده است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


سه شنبه 7 بهمن 1399 - 15:40:45