فرار سعودی‌ها از شکست با خروج تسلیحات سنگین نظامی از شهر مارب

دو شنبه 10 آذر 1399 - 12:16:52
فرار سعودی‌ها از شکست با خروج تسلیحات سنگین نظامی از شهر مارب

تهران- الکوثر: سعودی ها در مرکز یمن روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذارند و با ازدست دادن پایگاه ماس روحیه خود را نیز باخته‌اند و حالا با فرار از شهر مارب تلاش می کنند از آبروریزی بیشتر جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  از شمال غرب استان مارب خبر می رسد، درگیری ها میان رزمندگان یمنی و عناصر ائتلاف سعودی در حومه شمال شرق و شرق پایگاه مهم و راهبردی «ماس» در محور غربی بخش «رغوان» ادامه دارد.

در روزهای گذشته و پس از آزادی پایگاه ماس، جنگنده های سعودی به صورت متوالی مواضع رزمندگان یمنی و مناطق مسکونی را در بخش های غربی استان مارب هدف قرار دادند اما این  حملات نتیجه ای نداشته و معادلات را در میدان نبرد به سود نیروهای ائتلاف تغییر نداده است.

یک منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در حومه پایگاه ماس دنبال می کند در گفت وگو با مشرق به جزئیات درگیری ها در این محور اشاره کرد و افزود: نیروهای ائتلاف ضد حملات خود را با پشتیبانی جنگنده های سعودی انجام می دهند و در تلاش هستند منطقه «وادی ماس» را دوباره به اشغال دربیاورند.

براساس اطلاعاتی که این منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، عناصر ائتلاف سعودی درصدد هستند با اشغال منطقه «وادی ماس» راه را برای رسیدن به ورودی های پایگاه «ماس» از محور شمال شرقی باز کنند که با مقاومت نیروهای یمنی مواجه شده اند و ناکام مانده اند.
این منبع میدانی افزود: همزمان با ضد حملات مزدوران سعودی، رزمندگان یمنی تلاش می کنند با انجام عملیات های دقیق به پیشروی ها در این محور ادامه دهند و عناصر ائتلاف را از پایگاه استراتژیک ماس دورتر کنند تا خطری متوجه این مقر بسیار مهم نباشد.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای یمنی در جریان حملاتی که علیه عناصر ائتلاف سعودی در حومه پایگاه ماس ترتیب دادند، موفق شدند مناطقی از غرب بخش رغوان از جمله «الساحل، ال سره و... » را پس از درگیری های سنگین از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

وی با بیان این که رزمندگان با عملیات های دقیق توانستند نیروهای ائتلاف را از محور شمال شرق پایگاه ماس حدود ۸ کیلومتر عقب برانند، گفت: نیروهای یمنی درصدد هستند همزمان با تامین امنیت حومه پایگاه ماس به پیشروی ها ادامه دهند و خود را به مرکز بخش رغوان برسانند.

با پاکسازی کامل بخش «رغوان» ، علاوه بر امن شدن پایگاه ماس، امنیت بخش هایی از جنوب استان الجوف به همراه مناطق شمالی بخش «مدغل» به طور کامل تامین می شود و نیروهای ائتلاف در موقعیت ضعیف تری قرار خواهند گرفت.

براساس اطلاعات به دست آمده، برخی قبایل (الجدعان) در بخش رغوان با ائتلاف سعودی همکاری می کنند تا پیشروی های نیروهای یمنی را در شمال غرب استان مارب کند کنند اما روند تحولات میدانی نشان می دهد که چاره ای جزء تسلیم شدن و تغییر موضع ندارند.

در جریان درگیری ها در محورهای غربی استان مارب (حومه پایگاه ماس و بخش رغوان) شماری از عناصر ائتلاف سعوی کشته و زخمی شدند؛ در لیست کشته شدگان نام چند فرمانده میدانی از جمله «محمد الأجدعی، صقرالأجدعی، مبارک الأجدعی، محمد الأجدعی و...» دیده می شود.

همزمان با ادامه پیروزی های رزمندگان یمنی از شهر مارب خبر می رسد، ائتلاف سعودی گروهی دیگر از نظامیان و تجهیزات خود را از پایگاه تداوین در شمال این شهر خارج کرده و به سمت مناطق مرزی فرستاده است.
سعودی در روزهای گذشته نیز شماری از نیروهای نظامی خود را به همراه تجهیزات نظامی سنگین از حومه شهر مارب خارج و به سمت مناطق مرزی عربستان بازگردانده بودند و همین مسئله نشان می دهد که روحیه خود را از دست داده اند و امیدی برای تغییر وضعیت ندارند و شکست را تا حدود زیادی پذیرفته اند.

از سویی دیگر، عناصر ائتلاف سعودی نیز به صورت گسترده در مناطق مختلف شهر مارب مستقر شده اند و تمامی تحرکات و رفت و آمدها را به طور کامل  رصد می کنند و به گفته منابع میدانی این اقدامات با پیشروی رزمندگان یمنی به سمت شهر در حال انجام است و این تحولات نشان می دهد سعودی ها از استقبال و همکاری مردم با رزمندگان به شدت هراس دارند و به همین دلیل وضعیت را امنیتی کرده اند.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
کانال تلگرامی الکوثر فارسی alkawtharfa@
اینستاگرام 🆔 instagram.com/alkawthar.tv

 


دو شنبه 10 آذر 1399 - 12:10:31

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید