تاکید بشار اسد بر حرکت رو به جلو برای دستیابی به راه حل مقبول

دو شنبه 17 شهریور 1399 - 18:32:22
تاکید بشار اسد بر حرکت رو به جلو برای دستیابی به راه حل مقبول

تهران- الکوثر: هیئت بلندپایه روسی به ریاست معاون نخست وزیر و با حضور سرگئی لاوروف امروز با بشار اسد دیدار کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  بشار اسد در این دیدار تاکید کرد حرکت رو به جلو به سمت دستیابی به راه حل مقبول برای بسیاری از مسائل در سوریه وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد سوریه به موفقیت سرمایه گذاری های روسیه اهتمام نشان می دهد.

لاوروف که در اولین سفرش به سوریه از فوریه 2012 به سر می برد، قرار است با ولید المعلم همتای سوری خود دیدار کند.

بر اساس گزارش سانا، دو طرف در این دیار از سطح روابط و همکاری دو کشور در زمینه های مختلف ابراز رضایت کردند، طی این دیدار بر اراده مشترک مسکو و دمشق برای ادامه توسعه این همکاری و  ارتقای آن در راستای منافع دو ملت دوست تاکید شد.

در زمینه اقتصادی روند اجرای توافقات امضا شده میان سوریه و روسیه و تلاشها برای دستیابی به توافقات جدید برای کاهش اثرات سیاست تحریمهای تحمیلی و ظالمانه ای که برخی کشورها علیه ملت سوریه در پیش گرفته اند،‌مورد بررسی قرار گرفت.

در زمینه سیاسی، هیئت روسی بر ادامه حمایت روسیه فدرال از سوریه و  تلاشهایش در زمینه های مختلف با وجود تلاشهای برخی کشورهای غربی برای مانع تراشی در برابر رسیدن به هرگونه تفاهمات یا توافقات به نفع ملت سوریه و نیز بر پایبندی به حفظ وحدت و تمامیت ارضی و حاکمیت روسیه و بازیابی نقش منطقه ای و بین المللی آن تاکید کرد.

بشار اسد هم تاکید کرد سوریه همچنان انعطاف پذیری در مسیر سیاسی همزمان با تلاش برای مبارزه با تروریسم برای تحقق امنیت و ثبات تا رسیدن به آنچه مطلوب ملت سوریه است، در پیش گرفته است.

وی اعلام کرد همه سوری ها از نقش و کمکهای رهبری و ملت روسیه در زمینه سیاسی، نظامی و اقتصادی و کمک به سوریه برای بازیابی امنیت و سلامت اراضی و پشت سرگذاشتن اثرات تروریسم اقتصادی بر شهروندان سوری تقدیر می کنند.    اسد بر عزم دولت سوریه برای ادامه همکاری با همپیمانان روس با هدف اجرای توافقات امضا شده میان دو کشور از جمله موفقیت سرمایه گذاری های روسیه در سوریه تاکید کرد.


دو شنبه 17 شهریور 1399 - 17:24:28