الکاظمی در دیدار مکرون: حاکمیت عراق خط قرمز است

چهار شنبه 12 شهریور 1399 - 18:33:58
الکاظمی در دیدار مکرون: حاکمیت عراق خط قرمز است

تهران- الکاظمی: نخست وزیر عراق در نشست خبری مشترک با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: فرانسه شریک مهمی برای عراق است و ما خواستار توسعه این مشارکت هستیم.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثربه نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی افزود: ما در راستای اجرایی کردن سند همکاری راهبردی میان دو کشور حرکت می کنیم و عراقیها نقش فرانسه در مبارزه با تروریسم را ارج می نهند. فرانسه حامی حاکمیت عراق است و این موضعی متمایز و شاخص است.

الکاظمی تاکید کرد: ما تاکید می کنیم که حاکمیت عراق خط قرمز است. ما در راستای توسعه روابط فیمابین در زمینه های امنیتی و نظامی حرکت می کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: فرانسه در زمینه بازسازی شهرهای آزاد شده، کمک کرده است و ما در راستای پروژه مشترک انرژی هسته ای برای تولید برق حرکت می کنیم. 

ازسوی دیگر ماکرون هم ضمن تاکید بر عمق دوستی میان عراق و فرانسه، گفت: ما می خواهیم که طرحها و پروژه های مهمی را در عراق به ویژه طرح مترو بغداد و طرحهای انرژی را انجام دهیم.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: ما با الکاظمی تقویت همکاری نظامی در مبارزه با تروریسم را مورد بررسی قرار دادیم. ما حامی تلاش های جامعه جهانی به نفع عراق هستیم و بر این باور هستیم که ماههای آتی مهم خواهد بود.

وی افزود: نبرد با داعش ادامه دارد و ما بر حمایت از عراق پایبندیم.


چهار شنبه 12 شهریور 1399 - 18:31:11