نقشه عربستان و امارات برای گسترش کرونا در یمن/ آتش‌بس اخیر فریب است

شنبه 23 فروردین 1399 - 18:42:22
 نقشه عربستان و امارات برای گسترش کرونا در یمن/ آتش‌بس اخیر فریب است

تهران- الکوثر: معاون رئیس دفتر اجرایی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد که آتش بس ارائه شده از سوی عربستان سعودی تنها یک فریب برای قدرت گرفتن مجدد در این کشور است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  «قاسم الحمران» در خصوص طرح آتش بس ارائه شده از سوی عربستان سعودی تاکید کرد: در ابتدا باید بگویم که این طرح از سوی انصارالله به فرستاده سازمان ملل ارائه شده بود و دربرگیرنده آتش بس فراگیر و لغو محاصره یمن به صورت کامل بود. عربستان سعودی به همراه کشورهای عضو ائتلاف متجاوز به این طرح به عنوان فرصتی برای بازسازی عناصر خود نگاه کردند.

وی در ادامه افزود: این مسئله همزمان شد با حضور نظامیان آمریکایی و انگلیسی و همچنین فرانسوی در استان حضرموت و عدن به بهانه های مختلف. ما نمی توانیم این دو مسئله را از هم جدا بدانیم.

الحمران در خصوص دلایل ارائه طرح آتش‌بس موقت از سوی عربستان سعودی تاکید کرد: همگان می دانند که طرح آتش‌بس ابتدا از سوی دولت صنعا ارائه شد و عربستان خود را در یک موضوع سخت دید بنابراین تلاش کرد تا به یک آتش‌بس موقت به مدت دو هفته که قابل تمدید است دست پیدا کند.

وی همچنین خصوص موضع انصارالله یمن در قبال آتش بس عربستان تاکید کرد: طبیعتاً ما به هیچ عنوان این آتش بس را قبول نداریم و آن را یک دروغ و فریب کاری و نه بیشتر و نه کمتر می دانیم.

الحمران همچنین تصریح کرد: ما معتقدیم که این آتش‌بس مشروط برخاسته از شرایط عاجزانه و ناتوان عربستان سعودی و با هدف بازسازی این شرایط ارائه شده است. اما مطرح کردن بحث انسانی و بشردوستانه در این خصوص یک توجیه و پوشش است و تمام مردم یمن آن را به خوبی می دانند.

الحمران درباره ادعای عربستان سعودی برای کمک به یمن در راستای مبارزه با گسترش ویروس کرونا تاکید کرد: همگان می دانند که ویروس کرونا در عربستان سعودی گسترش پیدا کرده است و در یمن شاهد این مسئله نیستیم. اطلاعاتی داریم که نشان می دهد عربستان سعودی با همکاری امارات برای گسترش ویروس کرونا در داخل خاک یمن تلاش می کنند.

وی در گفتگو با خبرگزاری مهر در ادامه افزود: آنچه که در استان حضرموت به تازگی در خصوص نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده نشان می‌دهد که فرد مذکور از امارات آمده بنابراین ادعای بشردوستانه عربستان‌سعودی کاملاً مردود است.


شنبه 23 فروردین 1399 - 15:13:32