افزایش اتوبوس‌های حامل زائران اربعین به شهر‌های مرزی

یک شنبه 14 مهر 1398 - 15:53:17
افزایش اتوبوس‌های حامل زائران اربعین به شهر‌های مرزی

تهران- الکوثر: مدیرعامل سامان پایانه و پارک‌سوار‌های شهرداری تهران فعالیت‌های صورت گرفته برای سفر‌های زائران در اربعین حسینی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ امیرحسین صدیقی با اشاره به برنامه‌های سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوار‌ها به مناسبت سفر‌های زائران اربعین حسینی تصریح کرد: افزایش ناوگان حمل‌ونقلی برای جابه‌جایی زائران اربعین به شهر‌های مرزی و برقراری نظم ترافیکی در پایانه و خیابان‌های اطراف پایانه ازجمله اقدامت صورت گرفته است.

وی با بین اینکه از ابتدای هفته جاری موج سفر‌های ویژه اربعین آغازشده است از افزایش سرویس‌های ویژه اربعین هم‌زمان با اضافه شدن مرز جدید خسروی به سه مرز دیگر (مهران، شلمچه، چزابه) خبر داد و گفت: با هماهنگی پلیس راهور، تسهیل خروج اتوبوس‌ها به سمت اتوبان آزادگان به‌منظور پیشگیری از ترافیک در حاشیه پایانه و خیابان‌های اطراف (پایانه جنوب) صورت گرفته است.

صدیقی از نظارت تعزیرات حکومتی بر قیمت بلیت‌ها و کالا‌ها در این ایام خبر داد و گفت: به‌طور حتم با هرگونه تخلف و گران‌فروشی بلیت در این ایام برخورد خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی از عزاداران حسینی، هویت‌بخشی مذهبی به فضای پایانه‌ها با انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری، فضاسازی محیطی با سیاه‌پوش کردن پایانه‌ها و نصب پرچم و کتیبه، بنر و طاق نصرت، برپایی ایستگاه سلامت برای مسافران و زائران از جمله اقدامات صورت گرفته است.

صدیقی در پایان اظهار داشت: تعداد سرویس ارائه‌شده به سه مقصد مهران، شلمچه، چزابه در اربعین سال گذشته بیش از 3800 سرویس بوده است و تعداد مسافر خارج‌شده نیز بیش از 93000 نفر بوده است.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

اخبار ویژه اربعین را اینجا دنبال کنید


یک شنبه 14 مهر 1398 - 14:59:17