پروازها به بغداد و نجف در حال انجام است

شنبه 13 مهر 1398 - 12:34:47
 پروازها به بغداد و نجف در حال انجام است

تهران- الکوثر: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با وجود برخی اتفاقات در عراق، در حال حاضر همه پروازهای کشورمان به فرودگاه‌های بغداد و نجف طبق برنامه در حال انجام است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  آقای مقصود اسعدی سامانی افزود: تدابیر لازم امنیتی در کشور عراق ایجاد شده است و همچنین لایه حفاظتی در اطراف فرودگاه‌های نجف و بغداد وجود دارد و پروازها در حال انجام است ضمن آنکه مسافران با اسکورت وارد فرودگاه بغداد می‌شوند و مسافرانی که از فرودگاه بغداد قصد خارج شدند دارند با اسکورت خارج می‌شوند تا بدین ترتیب مشکلی برای پروازها نداشته باشیم.
وی درباره آخرین وضعیت اخذ مجوزهای پروازی گفت: در حال حاضر همه شرکت‌های هواپیمایی مجوزها و تاییدیه‌های لازم را از فرودگاه‌های نجف و بغداد برای پروازهای اربعین گرفته‌اند و مشکل خاصی در این باره نداریم.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: مشکل بدهی شرکت ایران ایر به فرودگاه نجف هم رفع شد و این شرکت هواپیمایی نیز موفق به اخذ مجوز پروازهای اربعین شد.
آقای اسعدی سامانی گفت: البته ایران ایر از مسیرهای کرمانشاه و ایلام نیز به مقاصد نجف و بغداد پرواز برقرار کرده است ضمن آنکه شرکت‌ های هواپیمایی برای تسهیل تردد زائران حسینی برای ایام اربعین پرواز از مبادی مختلف به مقاصد کرمانشاه و ایلام پروازهایی راه‌ اندازی کرده‌اند تا زائران در صورت تمایل از طریق حمل و نقل هوایی به مرزها منتقل شوند و از آن طرف به کشور عراق سفر کنند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: همانگونه که از قبل نیز اعلام شد نرخ‌های بلیت پروازهای تهران، مشهد و سایر شهرستان‌ ها به فرودگاه‌های نجف و بغداد مشخص است و مسافران دقت کنند به هیچ عنوان نرخ‌ های بالاتر از این قیمت‌‌های اعلام شده پرداخت نکنند.
آقای اسعدی سامانی همچنین تاکید کرد: مسافران در صورت مواجهه با گرانفروشی حتما موضوع را به سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کنند و مطمئن باشند به این موضوع رسیدگی می‌شود.


شنبه 13 مهر 1398 - 11:52:47