علت وخامت اوضاع مسلمانان از نگاه پژوهشگر مصری

دو شنبه 30 اردیبهشت 1398 - 16:40:31

تهران - ویژه الکوثر : دکتر سامی العساله پژوهشگر مصری در شبکه الکوثر تاکید کرد حب دنیا و نفرت از مرگ از مهمترین دلایل وخامت اوضاع امت اسلامی و اختلاف و تفرقه در بین آنها است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، شیخ سامی العساله استاد برجسته الازهر مصر در برنامه «الوجه الاخر» شبکه جهانی الکوثر با ذکر این حدیث شریف نبوی "یوشک الأمم أن تداعى علیکم کما تداعی الأکلة إلی قصعتها. فقال له قائل ومن قلة نحن یومئذ یا رسول الله؟ قال (ص) : بل أنتم یومئذ کثیر ولکنکم غثاء کغثاء السیل ولینزعن الله من صدور عدوکم المهابة منکم ولیضیفن الله فی قلوبکم الوهن. فقال له قائل یا رسول الله و ما الوهن؟ قال حب الدنیا وکراهیة الموت" گفت:« پیامبر اسلام (ص) از وضعیت مسلمانان خبر می دهد و می فرماید زمانی می رسد که امتها برای ضربه زدن به شما جمع می شوند همانگونه که حیوانهای درنده در اطراف حیوانی که آن را شکار کرده اند جمع میشوند – یکی از صحابه از پیامبر (ص) پرسید آیا در آن زمان به این دلیل است که عدد آنها کم است؟ پیامبر فرمودند : خیر بلکه در آن زمان عدد شما بسیار زیاد است و عدد زیاد مسلمانان که بی فایده هستند مانند خس و خاشاکی است که سیل با خود می آورد. سپس پیامبر اضافه می کنند و خداوند هیبت و کرامت شما را از قلب دشمنانتان می زداید و خداوند در قلبهای شما «وهن» (احساس ضعف وناتوانی) قرار می دهد؟ یکی از یاران پیامبر (ص) سؤال کرد مقصود از وهن چیست؟ فرمودند : حب الدنیا و نفرت از مرگ.» 

شیه العساله افزود :« آنچه پیامبر (ص) از آن خبر داده بود همان وضعیتی است که ما درحال حاضر به علت حب دنیا و طمع ورزی و نفرت از مرگ و ترس از بازگشت به سوی خدا به آن مبتلا شده ایم.» 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید 

 


دو شنبه 30 اردیبهشت 1398 - 16:40:49