ورود افسران ارتش سوریه به «البوکمال» برای آغاز عملیات علیه داعش

دو شنبه 3 دی 1397 - 20:13:24
ورود افسران ارتش سوریه به «البوکمال» برای آغاز عملیات علیه داعش

تهران- جمعی از افسران عالی رتبه ارتش سوریه امروز وارد شهر البوکمال شدند و این در حالی است که نیروهای آمریکایی در حال انجام مقدمات خروج از شرق سوریه هستند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،با ورود تجهیزات نظامی ارتش سوریه در چند روز گذشته به منطقه «البوکمال» در نزدیکی مرز با عراق، امروز (دوشنبه) نیز چند تن از افسران عالی‌رتبه ارتش سوریه به این منطقه وارد شدند.

به نوشته پایگاه خبری عنب‌ بلدی، ارتش سوریه قصد دارد در روزهای نه چندان دور، عملیات نظامی علیه تروریست‌های داعش را در شرق سوریه کلید بزند و این در حالی است که نیروهای آمریکایی در حال انجام مقدمات خروج از سوریه به دستور دونالد ترامپ هستند.

طبق این گزارش، سرلشگر «زید صالح» فرمانده ستاد «گارد ریاست جمهوری» و «فراس خیر» فرمانده نیروهای داوطلب تیپ پنجم از نیروهای ارتش سوریه در منطقه «الصالحیه» و شهر «البوکمال» در جنوب دیرالزور بازدید کردند.

روز گذشته (یکشنبه) منابع خبری عمدتا معارض سوریه از ورود نیروها و تجهیزات نظامی ارتش سوریه به استان دیرالزور خبر دادند. طبق این گزارش‌ها ارتش سوریه بخشی از نیروهای خود را از اطراف استان ادلب به دیرالزور انتقال داده است.

همچنین دفتر اطلاع‌رسانی نیروهای هنگ «الطرامیح» وابسته به «نیروهای ببر» در ارتش سوریه نیز تاکید کرد: یگان الطرامیح دستوراتی را در زمینه خروج از جبهه‌های درگیری در حومه شمالی حماة و حومه شرقی ادلب به سمت دیرالزور دریافت کرده‌ است.

نهاد موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان سوری نیز گزارش داد، تجهیزات نظامی و نیروهای ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان به حومه شرقی دیرالزور رسیده‌ و در مقابل منطقه محاصره شده داعش (در محدوده شهر هجین و روستاهای آن تا کرانه شرقی رود فرات) مستقر شده‌اند.


دو شنبه 3 دی 1397 - 17:34:55