بیانیه پایانی اجلاس شورای همکاری خلیج فارس با انتقاد بی سابقه قطر مواجه شد

دو شنبه 19 آذر 1397 - 12:2:14
بیانیه پایانی اجلاس شورای همکاری خلیج فارس با انتقاد بی سابقه قطر مواجه شد

تهران- الکوثر: یک مسؤول وزارت خارجه قطر به بیانیه پایانی نشست سران شورای همکاری خلیج فارس واکنش نشان داد و از عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان انتقاد قرار داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، احمد الرمیحی، مدیر دفتر رسانه‌ای وزارت خارجه قطر در واکنش به بیانیه پایانی سی‌ونهمین نشست سران شورای همکاری خلیج‌ فارس در ریاض از این بیانیه انتقاد کرد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، وی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: چرا سران شرکت کننده در این نشست به بررسی بحران بین کشورهای خلیج فارس نپرداختند؟ این چه بیانیه پایانی است که محاصره قطر و راه‌های حل‌ آن را مورد رایزنی و بحث قرار نداد؟

الرمیحی افزود: به چه کسی می‌خندید؟ این «سطحی‌نگری» و «نادیده گرفتن مشکلات واقعی» که این شورا از آن رنج می‌برد، برای شما کافی‌ است.

وی در واکنش به کنفرانس مطبوعاتی عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در پایان این نشست نیز تاکید کرد: کنفرانس مطبوعاتی مضحک الجبیر نیز پایان یافت و او تلاش کرد موضوعی را که در بیانیه پایانی سران شورای همکاری راه به جایی نبرد در این کنفرانس مطبوعاتی بیان کند.

بر اساس این گزارش، الجبیر در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: مواضع عربستان در قبال بحران حوزه خلیج (فارس) مشخص و علنی است. برادران در قطر می‌دانند که خواسته‌ها از آنها برای بازگشت به عنوان عضوی فعال در شورای همکاری خلیج‌فارس چیست. آنها باید شروط چهار کشور عربی را تامین کنند.

شایان ذکر است شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به رغم آن که از سوی ملک سلمان برای شرکت در اجلاس اخیر سران کشورهای عضو شورای همکاری در ریاض دعوت شده بود در این نشست حضور نیافت و وزیر امور خارجه قطر را به این نشست فرستاد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


دو شنبه 19 آذر 1397 - 12:2:8