دانستنی‌های علمی؛ ترکیب این مواد با ماست ۷ بیماری را درمان می‌کند

دو شنبه 2 مهر 1397 - 15:30:2
دانستنی‌های علمی؛ ترکیب این مواد با ماست ۷ بیماری را درمان می‌کند

تهران- الکوثر: صبحانه متابولیسم و سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و ۸ ساعت اول روز چربی سوزی می‌کند، نخوردن صبحانه و حذف آن باعث چاقی می‌شود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  شوید جزو دسته‌ای از سبزی‌ها است که علاوه بر طعم و عطر خوب، خواص فراوانی دارد، این گیاه اثرات درمانی زيادی دارد از جمله اینکه به عنوان یک ضدتشنج و ‌ضد درد به کار می‌رود و نفخ شكم را درمان می‌کند،  همچنین این گیاه یک ادرار آور است پس آن را در شب به کودکان خود ندهید، علاوه بر این شوید برای تقويت معده بكار می‌رود؛ شوید یک منبع بسیار خوب از کلسیم است و به همین دلیل مصرف این سبزی برای جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی و پوکی استخوان بسیار مفید است.

خواص ماست همراه با گیاهان مختلف

از زمان‌های قدیم پزشکان استفاده از ماست را توصیه می‌کردند، خوب است بدانید اگر ماست را با برخی مواد ترکیب کنید بسیاری بیماری‌ها از بدنتان دور می‌شود.

ماست به همراه خرفه كلسترول را تنظیم می‌کند، ماست با شويد چربی بالا را کاهش می‌دهد، ترکیب ماست  با زيره  چاقی را از بین می‌برد، ماست همراه با شاهتره كبد چرب را درمان می‌کند، ماست با نعنا نفخ معده را کاهش می‌دهد و آن را درمان می‌کند، ماست همراه با شنبليله ديابت را درمان و ماست با تخم كتان بهترین ترکیب برای از بین بردن چربی اضافی بدن است.

سینوزیت را چگونه درمان کنیم؟

سینوزیت یکی از بیماری‌های شایع است و  افراد زیادی سال‌ها درگیر این بیماری هستند و در پی راه درمانی برای این عارضه هستند، یکی از سریع‌ترین راه‌های درمانی بخور دادن  است.

برای درمان این بیماری باید به مدت سه روز بخور پیاز داد، سپس به مدت 3 روز بخور پونه کوهی و استفاده از دمنوش آن را در دستور کار قرار داد، استشمام کردن روغن اسطوخودوس و خوردن عرق آن پیش از خواب نیز درمان را کامل می‌کند، بعد از این مراحل باید زالو درمانی انجام شود.

درمان خانگی حساسیت فصلی

اغلب افراد با شروع هر فصل حساسیت‌هایی دارند که باعث آزار آن‌ها است، خارش گلو، خارش بینی، آبریزش بینی، خارش چشم از جمله مواردی است که بدن فرد در زمان حساسیت از خود بروز می‌دهد و باعث کلافگی می‌شود.

محققان طب سنتی برای درمان حساسیت فصلیمواردی را پیشنهاد می‌دهند که با رعایت آن‌ها حساسیت‌ها کاهش پیدا می‌کند، نوشیدن مقدار کافی آب، استفاده از سیر و پیاز در غذاها، دانه‌های روغنی، ماهی و آجیل‌های خام، چای سبز، میوه‌هایحاوی ویتامین C، دمنوش گیاه رزماری بهترین مواد برای درمان حساسیت است.

انواع صبحانه برای انواع بیماری ها

صبحانه متابولیسم و سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و ۸ ساعت اول روز چربی سوزی می‌کند، نخوردن صبحانه و حذف آن باعث چاقی می‌شود و سیستم گوارش بدن را مختل می‌کند.

صبحانه لازم برای درمان بیماری‌ها متفاوت است صبحانه مناسب برای بيماران دیابتی  چای سبز به همراه پنیر است، بيماران کلیوی برای صبحانه عسل میل کنند و بيماران قلبی  شیر کم چرب و خرما باید مصرف کنند، بيماران دارای درد مفاصل هم تخم مرغ و شیر را در صبحانه فراموش نکنند.


دو شنبه 2 مهر 1397 - 15:54:36

دسته بندی :