استقرار 100 تفنگدار جدید آمریکایی در پایگاه التنف

یک شنبه 18 شهریور 1397 - 22:24:27
استقرار 100 تفنگدار جدید آمریکایی در پایگاه التنف

تهران- الکوثر: مقام‌های پنتاگون از اعزام بیش از 100 تفنگدار دریایی آمریکا به سوریه و استقرار آن‌ها در پایگاه نظامی «التنف» در مرز سوریه با عراق خبر دادند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، منابع رسانه‌ای روز یکشنبه از اعزام بیش از 100 تفنگدار دریایی آمریکا به سوریه  برای اجرای یک رزمایش با استفاده از مهمات واقعی خبر دادند.

 به نوشته وبگاه شبکه «راشاتودی» دو مقام پنتاگون در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «فاکس نیوز» اعزام این نیروها به سوریه را «واکنش قاطع واشنگتن به روسیه» در زمینه عدم اجرای عملیات نظامی در نزدیک پایگاه آمریکا در سوریه عنوان کردند.

 بر اساس این گزارش، این تفنگداران با بالگرد تهاجمی در پایگاه «التنف»  واقع در استان حمص در مرز با عراق مستقر شده‌اند و رزمایش آن‌ها شامل حملات هوایی با پشتیبانی آتش توپخانه است.

 «ویلیام اربن» سخنگوی مقر فرمانده مرکزی آمریکا گفت: «نیروهای ما توانایی خود در استقرارسریع، حمله  به هدف با نیروهای یکپارچه هوایی و زمینی و خروج سریع را نشان می‌دهند».

 سخنگوی یاد شده تاکید کرد که آمریکا در پی نبرد با نظامیان روسیه، دولت سوریه یا گروه های حامی این کشور نیست.

این درحالی است که تفنگداران دریایی روسیه نیز رزمایش بزرگی را در مدیترانه اجرا کردند. روسیه بارها اعلام کرده که پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه را غیر قانونی می داند و دولت سوریه نیز مجوزی برای تاسیس آن‌ها  صادرنکرده است.

 روسیه می‌گوید که آمریکا از پایگاه التنف برای یافتن جایگاهی در سوریه و حمایت از تروریست ها استفاده می‌کند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


یک شنبه 18 شهریور 1397 - 22:23:4

دسته بندی :