هشدار یمن به آمریکا و رژیم صهیونیستی

پنج شنبه 18 مرداد 1397 - 0:3:58
هشدار یمن به آمریکا و رژیم صهیونیستی

تهران- الکوثر:سخنگوی دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور آماده ضربه زدن به همه اهداف متعلق به دشمنانی است که حاکمیت یمن بر آب‌های سرزمینی این کشور را نقض کنند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «عبدالسلام جابر»، وزیر اطلاع‌رسانی و سخنگوی دولت نجات ملی یمن شامگاه چهارشنبه گفت که نیروی دریایی این کشور در حالت آماده باش کامل برای ضربه زدن به اهداف دشمنان در دریا است.

او در گفت‌گو با خبرگزاری «سبأ» یمن گفت که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور موفق شده‌اند توانایی‌های نظامی خود در تشکیلات دریایی، زمینی و هوایی، در کنار تولید موشک‌های دور برد، بلند برد و میان برد افزایش داده‌اند.

جابر در ادامه تأکید کرد که دستاوردهای بزرگ ارتش و کمیته‌های مردمی به ویژه در توسعه توانایی‌های دریایی و هوایی چه در بخش دفاعی و چه در بخش هجومی هیچ گونه تهدید برای منافع کشورهایی که به حاکمیت یمن و حق قانونی این کشور در دفاع از خود احترام می‌‌گذارند، به شمار نمی‌رود.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن به آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره هر گونه ماجراجویی بی‌پروا که قصد ضربه زدن به حاکمیت یمن بر آب‌های سرزمینی داشته باشد، هشدار داد و تصریح کرد که پاسخ نیروی دریایی یمن «دردناک و سخت» خواهد بود.

این وزیر یمنی در ادامه، اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد تنگه باب‌المندب و امنیت آب‌های دریای سرخ را «خواب‌های اسرائیل» برای سیطره بر این دریا و خلیج عدن دانست و این اظهارات را به سخره گرفت.

او گفت: «اسرائیل امروز دیگر اسرائیلی نیست که رسانه‌های صهیونیستی تصویری از آن به عنوان قدرت نظامی شکست‌ناپذیر در ذهنیت عربی ایجاد کرده‌اند؛ ما یقین داریم که اسرائیل ضعیف‌تر از آن است که شریکانش در منطقه فکر می‌کنند؛ ایمان راسخ داریم که اسرائیل قطعا سست‌تر از تار عنکبوت است».

«بنیامین نتانیاهو»، چهارشنبه هفته گذشته بعد از آنکه نیروی دریایی یمن دو کشتی جنگی ائتلاف سعودی را در آب‌های این کشور هدف قرار داد مدعی شد: ««اگر ایران تلاش کند که تنگه باب المندب را ببندد، خود را در برابر ائتلافی بین‌المللی خواهد یافت که اسرائیل هم جزئی از آن خواهد بود.» 


اخبار یمن را اینجا پیگیری کنید 

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

برای عضویت در کانال سروش الکوثرفارسی کلیک کنید


پنج شنبه 18 مرداد 1397 - 9:6:22