عطوان: یمن گورستان متجاوزان خواهد شد

جمعه 5 مرداد 1397 - 22:48:55
عطوان: یمن گورستان متجاوزان خواهد شد

تهران- الکوثر: تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به تلاش امارات و عربستان برای کسب حمایت بین المللی در یورش قریب الوقوع جدید به الحدیده از بی ثمر بودن این تحرکات متجاوزان خبر داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، عبدالباری عطوان با اشاره به هدف قرار دادن ناوهای سعودی در باب المندب از سوی ارتش و کمیته های مردمی و تلاش سعودی ها و متحدان آن برای جنجال آفرینی و اینگونه وانمود کردن که دریای سرخ دیگر امنیت ندارد، آورده است: به اعتقاد برخی تحلیلگران، عربستان و امارات که از حدود چهار سال قبل درگیر جنگ ضد یمن هستند؛ تلاش خواهند کرد که در راستای  کسب حمایت بین المللی از حمله ای که بزودی برای سیطره بر الحدیده آغاز خواهند کرد، برآیند. به ویژه که جنگ قبلی آنها پیشرفتی نداشته است.

وی می نویسد: بزرگترین پیروزی که این دو کشور می توانند به دست آورند اذعان به شکست و خارج کردن نیروهایشان و گذاشتن یمن برای مردم یمن است تا مشکلاتشان را از طریق گفتگوی داخلی حل و فصل کنند. هیچ کشوری اعم از بزرگ و کوچک در این جنگ وارد نمی شود زیرا می دانند که وارد شدن به یمن آسان اما خروج از آن بسیار دشوار خواهد بود به ویژه که دخالت عربستان و نتایج آن تاکیدی بر مقوله تاریخی است که می گوید یمن گورستان متجاوزان است.

عطوان می افزاید: کشورهای ائتلاف ضد یمن در راضی کردن و تشویق کشورهای عربی متحد خود برای مشارکت در جنگ یمن شکست خورده اند، آیا می توانند که روسیه، آمریکا و انگلیس را که تاریخ یمن را به خوبی می شناسند، وارد جنگ کنند؟

وی بیان کرد: الحدیده سقوط نخواهد کرد و اگر هم به سبب عدم توازن قوا میان مهاجمان و مدافعان سقوط کند؛ سقوطی تاکتیکی و مقدمه جنگ شدیدتر خواهد بود که ائتلاف ضد یمن را به ورطه بیشتری می کشاند.در تاریخ هیچ ملتی یافت نمی شود که متجاوزان را دوست داشته باشند و افغانستان آینه عبرت است. ملت یمن هم از این قاعده مستثنی نیست. یمن را به یمنی  ها واگذار کنید.


اخبار یمن را اینجا پیگیری کنید 

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

برای عضویت در کانال سروش الکوثرفارسی کلیک کنید


جمعه 5 مرداد 1397 - 22:33:25