اولین گروه زائران حج 97 امروز مُحرم می‌شوند

دو شنبه 1 مرداد 1397 - 13:27:37
اولین گروه زائران حج 97 امروز مُحرم می‌شوند

تهران- الکوثر: اعزام زائران خانه خدا از چهارشنبه 27 تیرماه آغاز شد و با توجه به محدودیت‌های مدینه، امکان اسکان بیش از 6 روز در این شهر وجود ندارد، بر همین اساس اولین گروه زائران حج امروز مُحرم و به مکه مکرمه مشرف می‌شوند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  اولین گروه زائران خانه خدا چهارشنبه ۲۷ تیرماه عازم مدینه شدند که سعودی‌ها از آن‌ها با آب‌زمزم و اهدای گل استقبال کرد.

پس از آن کاروان‌های زائران خانه خدا از شهرهای مختلف به این شهر مقدس وارد شده و در هتل‌های محل استقرار اسکان یافتند.

با توجه به محدودیت‌های اسکان در مدینه و ساخت‌وسازها در این شهر و همچنین نداشتن تعداد هتل مناسب، با رایزنی سازمان حج و زیارت کاروان‌‌ها حداکثر ۶ روز در مدینه مستقر خواهند شد و فرصت دارند علاوه بر زیارت مسجدالنبی(ص) و قبرستان بقیع به زیارت سایر اماکن مقدس مدینه بپردازند.

پس از آن نیز زائران خانه خدا مُحرم شده و به مکه مشرف خواهند شد که با توجه به اینکه اولین گروه چهارشنبه وارد مدینه شدند، بنابراین کاروان‌هایی که چهارشنبه به مدینه مشرف شده‌اند امروز اول مرداد عازم مکه مکرمه خواهند شد.

در مکه مکرمه وضعیت اسکان با مدینه متفاوت است و زائران در هتل‌هایی با کیفیت بهتر استقرار خواهند امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی به حج مشرف می‌شوند که تاکنون حدود ۱۰ هزار زائر ایرانی عازم مدینه شده‌اند و تا ۲۴ مردادماه تمامی زائران در عربستان حضور خواهند یافت.


برای دسترسی به اخبار حج عمره و تمتع 1397 اینجا کلیک کنید

 

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

برای عضویت در کانال سروش الکوثرفارسی کلیک کنید


دو شنبه 1 مرداد 1397 - 13:25:12