سه کشته در جدیدترین حادثه تیراندازی در عربستان سعودی

یک شنبه 24 تیر 1397 - 16:51:44
سه کشته در جدیدترین حادثه تیراندازی در عربستان سعودی

تهران - الکوثر: در جدیدترین حادثه تیراندازی در عربستان حداقل سه نفر کشته شدند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از پایگاه خبری «سبق»، در پی درگیری مسلحانه در یک مرکز پلیس گذرنامه در نجران عربستان سه نیروی پلیس کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

 

بر اساس این خبر شب گذشته یکی از نیروهای پلیس گذرنامه عربستان در گذرگاه «الودیعه» با همکاران خود در مرکز پلیس درگیر شده است و به سوی آنها تیراندازی کرده است. به گفته پلیس عربستان یک نیروی پلیس در دم جان خود را از دست داده و یک نفر دیگر زخمی شده است.

 

گفته شده بعد از متواری شدن پلیسی که به سوی همکاران خود تیراندازی کرده بود نیروهای امنیتی او را تحت پیگرد قرار داده اند که با نیروهای امنیتی هم درگیر شده و در این درگیری یکی از نیروهای پلیس کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

 

در نهایت این تعقیب و گریز پلیس متواری اداره گذرنامه عربستان نیز به دست نیروهای امنیتی کشته شده است.

 

سخنگوی پلیس منطقه نجران اعلام کرده است که پلیس مهاجم ۳۴ ساله بوده و در پی اختلاف با همکاران خود با استفاده از سلاح سازمانی خود به سوی آنها آتش گشوده است.

 

به تازگی و بویژه طی یک سال گذشته آمار حوادث ناشی از تیراندازی و قتل در عربستان روند روبه افزایشی داشته است. به اعتقاد برخی جامعه شناسان، جامعه فعلی عربستان سعودی بدلیل برخی برنامه‌ها و سیاست‌های محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در آستانه ایجاد برخی شکاف‌های جدید اجتماعی است و همین موضوع آمار حوادث ناشی از تیراندازی در این کشور را به شدت افزایش داده است.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

برای عضویت در کانال سروش الکوثرفارسی کلیک کنید


یک شنبه 24 تیر 1397 - 16:51:38