کل استان دمشق امن و عاری از تروریسم شد

سه شنبه 1 خرداد 1397 - 9:36:49
کل استان دمشق امن و عاری از تروریسم شد

دمشق - الکوثر: فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه اعلام کرد، پس از سلسله عملیات‌های نظامی، منطقه الحجر الاسود و اطراف آن واقع در جنوب شهر دمشق به شکل کامل از گروه‌های مسلح پاکسازی شدند

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، برای اولین بار از سال ۲۰۱۲ ارتش سوریه اعلام کرد، دمشق و اطراف آن یعنی ریف و شهرک‌های آن همگی مناطق کاملا امن شده‌اند. این بعد از بازپس‌گیری غوطه شرقی از ماه‌ها پیش بود در حالی که ارتش سوریه عملیات نظامی خود در جنوب دمشق را هم تکمیل کرد و محله‌های القدم، التضامن، الحجر الاسود و اردوگاه آوارگان فلسطینی الیرموک را پس گرفت.

اکنون ارتش عملیات خود را در کل استان دمشق تکمیل کرده و آن کاملا امن شده است.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد، یگان‌هایی از نیروهای مسلح سوریه و نیروهای هم‌پیمان آنها پس از سلسله عملیات‌های نظامی، موفق به پاکسازی کامل منطقه الحجر الاسود و اطراف آن واقع در جنوب شهر دمشق شدند. به این ترتیب ارتش سوریه پرونده غوطه غربی را بست و دمشق و ریف آن را خالی از تروریسم  اعلام کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است، در این عملیات‌ها تعداد زیادی از داعشی‌ها کشته شده و در نهایت ارتش سوریه کنترل کامل منطقه الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک و قبل از آن یلدا، ببیلا و بیت سحم را به دست گرفت.

 

همچنین در بیانیه مذکور آمده است، این عملیات منجر به پاکسازی کامل تمامی شهرک‌های دو غوطه شرقی و غربی از خطر تروریست‌های مسلح با تمامی عناوین‌ و اشکال‌ و نابودی تمامی پایگاه‌های آنها در این مناطق شد.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در ادامه تاکید کرد، کنترل بر منطقه الحجر الاسود و اردوگاه الیرموک موفقیت و دستاوردی است که از منظر نابودی کامل بر بدترین تشکل‌های مسلح اهمیت دارد.

ارتش سوریه چند هفته‌ای عملیاتی نظامی را در جنوب دمشق به ویژه در اردوگاه الیرموک و الحجر الاسود در چندین محور علیه داعش با هدف بازپس‌گیری کنترل کامل دمشق و برقراری امنیت مناطق اطراف آن آغاز کرده بودند.


برای عضویت در کانال سروش الکوثرفارسی کلیک کنید


سه شنبه 1 خرداد 1397 - 9:36:17