عکسبرداری و فیلمبرداری در مسجدالحرام و مسجدالنبی ممنوع شد

شنبه 4 آذر 1396 - 15:27:11
عکسبرداری و فیلمبرداری در مسجدالحرام و مسجدالنبی ممنوع شد

تهران- الکوثر: دولت سعودی عکسبرداری و فیلمبرداری در مسجدالحرام و مسجدالنبی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  دولت عربستان سعودی هرگونه عکسبرداری و فیلمبرداری زائران در اماکن مقدس مکه و مدینه را تحت هر شرایطی ممنوع اعلام کرد.

این ممنوعیت از سوی وزارت خارجه عربستان سعودی وضع و در مسجدالحرام واقع در مکه و مسجد النبی واقع در مدینه اعمال خواهد شد. این وزارتخانه در یادداشتی دیپلماتیک به تمامی نمایندگان خارجی مجاز حاضر در عربستان، آنها را از اعمال چنین ممنوعیتی با خبر کرد.

مقامات سعودی اعلام کردند این ممنوعیت در چارچوب حفاظت و نگهداری از این اماکن مقدس و همچنین حفظ آرامش زائران حین انجام اعمال حج و عبادت وضع شده است.

در اطلاعیه ممنوعیت عکسبرداری و فیلمبرداری در اماکن مقدس آمده است: «در صورت مشاهده هرگونه تخلف، ماموران امنیتی وظیفه دارند دوربین فرد متخلف را ضبط کنند.» این ممنوعیت برای تمامی زائران حج و عمره از کشورهای مختلف اعمال خواهد شد.

زائران مسلمان از وضع چنین ممنوعیتی ابراز ناراحتی کردند و گفتند این تصاویر تنها یادگاری هایی از سفر به اماکن مقدسی است که شاید هر کس فقط یک بار در طول عمر خود آن را تجربه کند. بهتر بود مقامات سعودی به جای اعمال ممنوعیت کامل، عکسبرداری و فیلمبرداری را در برخی نقاط مشخص ممنوع کنند.


برای عضویت در کانال تلگرامی الکوثرفارسی اینجا کلیک کنید


شنبه 4 آذر 1396 - 15:28:27